Hardverfejlesztő

A PROLAN Irányítástechnikai Zrt. jövőre ünnepli 30 éves sikeres működését. Az elmúlt évek alatt saját mérnökei által tervezett, fejlesztett és gyártott berendezései elismerést váltottak ki Magyarországon és külföldön egyaránt. A vasúti- és villamosipari irányítástechnika specialistájaként új igények, lehetőségek kiemelten fontosak számunkra. Meglévő termékeinket és új fejlesztéseinket, tevékenységünket ennek megfelelően alakítjuk.

Hardverfejlesztési osztályunk keresi kollégáját.

Feladatok:

  • SIL4-es vasúti biztonsági rendszer tervezése, fejlesztése, dokumentálása,
  • Modul- és rendszerkövetelmények analizálása, specifikálása, dokumentálása,
  • Analóg – és digitális áramkörök fejlesztése és kidolgozása,
  • SCH és PCB tervezés,
  • Áramköri modulok kipróbálása (teszt) és kvalifikálása,
  • Hardver modulok tesztprogramjainak fejlesztése,
  • Fejlesztési eredmények dokumentálása, felhasználói kézikönyvek szerkesztése,
  • Közreműködés a HW fejlesztési folyamat továbbfejlesztésében.

Elvárások:

  • Villamosmérnöki végzettség,
  • Hardverfejlesztési tapasztalat,
  • Fejlesztési ismeretek az EMC normáknak megfelelően,
  • Angol nyelv középfokú ismerete (szakirodalom, manuel-ek, katalógusok olvasása és megértése).

Előny:

  • Vasúti irányítástechnikai szakmai tapasztalat,
  • SCH és PCB tervezési gyakorlat,
  • Hardverszimulációs szoftverekben való jártasság,
  • Valamely áramkör tervező (pl.: Cadence Allegro) és szimulációs (pl.: PSpice) szoftver ismerete,
  • Beágyazott Firmware fejlesztési ismeretek,
  • Beágyazott Linux ismerete,
  • C programozási gyakorlat,
  • CAN, kapcsoló üzemű tápegységek, VHDL nyelv ismerete,
  • Vasúti szabványok ismerete (pl. EN50155, EN50129),
  • Jártasság komplex hardver termékek minősítésében (pl. környezeti mérések, mint EMC, illetve klíma tesztek),
  • „B” kategóriás jogosítvány.